[Ro] Veteranii
:D Bine ai Venit pe http://veteranii.forumcreativ.ro !!!
Ne-am mutat! Va asteptam la noua adresa: veteranii.at.ua !!!
NOUTATI AUTO Hello110

!!!!!Inregistreaza-te !!!!!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

[Ro] Veteranii
:D Bine ai Venit pe http://veteranii.forumcreativ.ro !!!
Ne-am mutat! Va asteptam la noua adresa: veteranii.at.ua !!!
NOUTATI AUTO Hello110

!!!!!Inregistreaza-te !!!!!!
[Ro] Veteranii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
[Ro] Veteranii

Forumul jucatorilor veterani

Ultimele subiecte
» propunerea mea
NOUTATI AUTO Icon_minitimeMier Mar 16, 2011 1:02 am Scris de ™Danut

» Cum fac si eu inregistrare [pe nou forum 'http://veteranii.at.ua/']
NOUTATI AUTO Icon_minitimeMar Mar 15, 2011 7:32 pm Scris de misshu

» Nam crezut cind am vazut
NOUTATI AUTO Icon_minitimeMar Mar 15, 2011 10:30 am Scris de xside

» Muzica Usoara: Romaneasca/Straina
NOUTATI AUTO Icon_minitimeLun Mar 14, 2011 5:26 am Scris de Sburatorul

» CS:S Achievements
NOUTATI AUTO Icon_minitimeDum Mar 13, 2011 9:05 pm Scris de xside

» ce aveti cu noi VETERANI
NOUTATI AUTO Icon_minitimeDum Mar 13, 2011 10:37 am Scris de xside

» Totul despre sport
NOUTATI AUTO Icon_minitimeDum Mar 13, 2011 10:18 am Scris de Stop War

» MUZICA Hip Hop & Rap
NOUTATI AUTO Icon_minitimeDum Mar 13, 2011 10:16 am Scris de Stop War

» Clipuri Funny
NOUTATI AUTO Icon_minitimeDum Mar 13, 2011 10:13 am Scris de Stop War

RO Veterani
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Vizitatori
Contor vizitatori
Parteneri
forum gratuit


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

NOUTATI AUTO

3 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1NOUTATI AUTO Empty NOUTATI AUTO Lun Mar 07, 2011 1:35 am

Mini_me

Mini_me
WEBMASTER

In cele de mai jos,impreuna cu dumneavoastra o sa prezentam ce noutati au mai aparut in domeniul auto....
Sunteti liberi sa scrieti ce doriti,atat timp cat e la subiect si de bun gust.

Am sa va prezint mai jos,linia de asamblare a trabantului :P





Misto nu? :))

TRABANT crash test!Oare exista vreo sansa sa scapi? flower

2NOUTATI AUTO Empty Re: NOUTATI AUTO Lun Mar 07, 2011 1:44 am

Stop War

Stop War

Mda eu cred k exista vreo sansa sa scapi :)) dar ramai cu sechele :))

Oriucum interesanta masina :)) asa are si uicamiu,ii cu motor pe spate :)

3NOUTATI AUTO Empty Re: NOUTATI AUTO Lun Mar 07, 2011 2:02 am

Mini_me

Mini_me
WEBMASTER

Ferrari şi Lamborghini au epuizat stocul pe 2011 al noilor FF şi Aventador

Ferrari şi Lamborghini s-au bucurat de reacţii pozitive în cadrul Salonului Auto de la Geneva. Ambele branduri sportive au adus două premiere mondiale importante, în persoana primului Ferrari 4x4, FF, şi a supercarului destinat să-l înlocuiască pe Murcielago, Aventador. Publicul s-a înghesuit la standul celor două branduri italiene, semn că reţetele celor doi rivali au dat încă o dată roade.

Ferrari confirmă interesul ridicat pentru noul său FF, oficialii anunţând deja epuizarea stocului pentru anul 2011. Luca di Montezemolo, preşedintele Căluţului Cabrat, a declarat: "Anul 2011 se anunţă unul pozitiv, în ciuda tulburărilor mondiale care influenţează stabilitatea în Emiratele Unite şi în Orientul Mijlociu. Am vândut deja toate cele 800 de exemplare FF destinate anului 2011. Am înregistrat reacţii bune în Statele Unite, Elveţia, Emiratele Arabe şi Rusia, ţări unde prezenţa noastră era marginală din cauza normelor de poluare."

Rezultate bune şi pentru rivalii din Sant'Agata Bolognese, care se laudă de asemenea cu epuizarea stocului pe 2011 pentru supercarul Aventador. Potrivit oficialilor italieni, au fost rezervate deja 800 de unităţi ale urmaşului lui Murcielago, în condiţiile în care capacitatea de producţie anuală este de numai 700 de unităţi. Producţia a demarat deja, însă primele exemplare vor fi livrate abia în luna septembrie.

via | autoblog
NOUTATI AUTO 826972l-290x0-w-5e8782c4

4NOUTATI AUTO Empty Re: NOUTATI AUTO Lun Mar 07, 2011 12:24 pm

Stop War

Stop War

Cei de la Auto Bild au fost primii care au difuzat aceasta imagine, cu noul Volkswagen Passat, pentru ca, la cateva zile dupa, fotografia sa fie publicata si de Auto Express. Viitoarea generatie Passat urmeaza sa fie dezvaluita oficial in aceasta toamna, la Salonul Auto de la Paris.

Volkswagen pastreaza deocamdata tacerea referitor la viitorul model de clasa medie-superioara. Din ce s-a scris pana acum in presa auto internationala, foarte probabil ca va fi o evolutie a actualei generatii, folosind platforma mecanica existenta, si nu o generatie complet noua.

NOUTATI AUTO Pasat

NOUTATI AUTO 2011volkswagenjettaeuro

NOUTATI AUTO Pisp

NOUTATI AUTO Pasattt

5NOUTATI AUTO Empty Re: NOUTATI AUTO Lun Mar 07, 2011 9:17 pm

Mini_me

Mini_me
WEBMASTER

O masina buna,dar nu sunt atras de acest brand.
Daca aveti timpul necesar urmariti acest material foarte interesant.Garantat o sa va placa:

Top 5 modele ale secolului, testate de AUTOCAR:



6NOUTATI AUTO Empty Re: NOUTATI AUTO Lun Mar 07, 2011 9:55 pm

xside

xside

prima masina mia placut foarte tare , inrest aceste masini inca nus sunt cele mai bune dar pe anglia ele au lasat o urma mica in aniii trecuti ;) ;)

7NOUTATI AUTO Empty Re: NOUTATI AUTO Lun Mar 07, 2011 11:03 pm

Stop War

Stop War

Eu am potat cu Passatu pt k imi place genu de masina si avand in vedere ca ii cat de cat rentabil sa o cuperi :)

8NOUTATI AUTO Empty Re: NOUTATI AUTO Mar Mar 08, 2011 7:49 pm

Mini_me

Mini_me
WEBMASTER

Stop War a scris:Eu am potat cu Passatu pt k imi place genu de masina si avand in vedere ca ii cat de cat rentabil sa o cuperi :)

Daca esti fan Volswagen o sa apreciezi urmatorul videoclip:

9NOUTATI AUTO Empty Re: NOUTATI AUTO Mar Mar 08, 2011 10:59 pm

Stop War

Stop War

Multumesc mult Mini_me ;)

10NOUTATI AUTO Empty Re: NOUTATI AUTO Mier Mar 09, 2011 7:39 pm

Mini_me

Mini_me
WEBMASTER

Si acum o stire putin mai ciudata:

Organizaţia de protecţie a animalelor din SUA le propune proprietarilor de Mazda6 să le doneze maşinile !!


Organizaţia PETA din Statele Unite ale Americii le propune proprietarilor de Mazda6 afectate de recall-ul cauzat de păianjeni să le doneze maşinile pentru a salva arahnidele respective şi a proteja alte specii de animale.NOUTATI AUTO 851390l-290x0-w-a63505ba

Organizaţia PETA din Statele Unite ale Americii, cunoscută pentru devotamentul cu care apără necuvântătoarele, a făcut un apel pe site-ul său oficial la proprietarii de Mazda6 afectaţi de recall-ul anunţat recent de oficialii mărcii nipone. Mai precis, cei de la PETA le propun proprietarilor de Mazda6 din SUA să le doneze maşina în loc să o ducă la service pentru efectuarea operaţiunilor dictate de recall. Motivul din spatele acestei cereri este protecţia păianjenilor care şi-ar fi putut face cuibul în rezervorul de vapori de carburant al modelului respectiv.

Cei de la PETA au mers chiar mai departe cu această cerere, amintind de o membră care se temea de şoareci şi a găsit un asemenea animal în torpedoul unui Jeep nou. Aceasta a donat imediat automobilul, cu tot cu şoarece, pentru a proteja animalul. Acum, fosta ei maşină este folosită pentru protecţia altor animale. Orice automobil Mazda6 donat membrilor PETA ar fi folosit exclusiv în scopul menţionat mai sus, subliniază cei de la PETA în comunicatul lor de presă. Oficialii Mazda nu au comentat încă propunerea celor de la PETA.

Via | Autoblog

11NOUTATI AUTO Empty Re: NOUTATI AUTO Mier Mar 09, 2011 10:45 pm

Stop War

Stop War

Acest nou program a primit numele de SPR1 FL si, dupa cum vedeti, are la baza generatia curenta de modele Porsche 911 Turbo. Toate aspectele acestui nou program sunt complet diferite, iar daca e sa facem o analogie cu privire la nivelul de putere, noul program ofera un total echivalent cu acea a unui Golf GTI pentru fiecare roata sau, mai simplu spus, 858 cai putere si un cuplu de 880 Nm. Plusul de putere primit de motorul boxer de 3.6 litri se datoreaza noilor turbine hibride, noii admisii Smooth Flow cu doua injectoare per camera de ardere, noului sistem de evacuare, noului sistem Carbon Ram Air Intake si a noului intercooler de performanta.

Puterea este trimisa catre toate cele patru roti prin intermediul unei transmisii in 6 trepte cu ambreiaj optimizat de inlta performana si a unui diferential cu alunecare limitata.

Sportec SPR1 FL Porsche 911 Turbo accelereaza de la 0 la 100 km/h in 3.0 secunde, in sub 8 secunde de la 0 la 200 km si in 18 secunde de la 0 la 300 km/h, iar viteza sa de top este de 380 km/h.

NOUTATI AUTO Sportecspr1flporsche911

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum